Pasy bezkońcowe

Pasy ścierne stosuje się w urządzeniach takich jak szlifierki, cykliniarki czy pilniki elektryczne. W zależności od ich zastosowania i przeznaczenia mają różny wymiar i rodzaj surowca zarówno  podkładu jak i warstwy ściernej z którego zostały wykonane.
Pasy bezkońcowe otrzymuje się poprzez odpowiednie połączenie odcinka materiału ściernego lub polerującego w jedną  całość bezkońcowej taśmy ściernej. Powstałą w ten sposób taśmę można założyć na rolki prowadzące urządzenia. Dzięki sile napędu, rolki wprawiają pas ścierny  w ruch, co pozwala na odpowiednie wykorzystanie takiego narzędzia do skrawania i szlifowania.

Pasy bezkońcowe pozwalają na szlifowanie, czyszczenie i polerowanie bardzo różnych powierzchni. W zależności od zastosowanego materiału  mogą to być zarówno metale, drewno, ceramika jak i tworzywa sztuczne.  Podłoże pasa - płótno bawełniane lub poliestrowe – może być również sztywne lub elastyczne, co sprawia że ten sam materiał szlifierski może służyć do stosowania w rożnych warunkach. Szeroki wybór pasów ściernych bezkońcowych sprawia, że zwiększają się możliwości szybkiej i dokładnej obróbki wielu materiałów.